Darbų eiga, grindų konstrukcija

Juodgrindės ar gruntas. Grindų šildymas dažniausiai įrengiamas po nuotekų ir vandentiekio sistemų montavimo darbų.

Dažnai kyla klausimas ar juodgrindės reikalingos, jas betonuoti ar ne. Į šį klausimą geriausiai gali atsakyti architektas, nes iš patirties žinau, kad apytikriai būna 50/50 t.y juodgrindės betonuojamos arba, kitu atveju, gruntas kokybiškai suplūkiamas ar suliejamas vandeniu. Pasirinkimą dažniausiai lemia gruntas, jeigu jis molingas, tvirtas galima ir nebetonuoti, tačiau jeigu jis smėlingas, vandeningas, toks kuris su laiku gali deformuotis, betonuoti būtina.

Garažo šildymas. Dažnam kyla klausimas, ar garaže reikalingos šildomos grindys.

Tai priklauso nuo namo savininko gyvenimo būdo ir pastato konstrukcijos. Jeigu garažas tik kaip automobilio saugojimo vieta, grindų šildymas nėra būtinas, tačiau jei garaže meistraujama, laikoma įranga (pvz. žvejybos) ir t.t geriau kai garažas šildomas. Jei virš garažo yra gyvenama patalpa geriau garažą šildyti, kitu atveju reiktų labai gerai izoliuoti garažo lubas, tačiau dažniausiai antrame aukšte taupant patalpų aukštį ir pinigus, antro aukšto grindų šiltinimo sluoksnis būna minimalus. Taip pat reikia nepamiršti daug geriau apšiltinti ir nešildomo garažo sienas kurios liečiasi su gyvenamosiomis patalpomis.

Grindų konstrukcijos storis. Pradedant pirmu aukštu ant žemės paviršiaus arba patalpomis, kurios yra virš nešildomų patalpų rekomenduojamas minimalus putų polistirolo sluoksnis (EPS 80 arba EPS 100 ar kitų analogiškų šilumos izoliacijos medžiagų) ne mažesnis kaip 10 cm. Kitų patalpų minimalus grindų izoliacijos sluoksnis - 3cm. Vėliau dedamas betono sluoksnis, kuris turi būti nemažesnis kaip 3 cm storio matuojant nuo grindų šildymo vamzdžio viršaus. Dažniausiai betono storis būna 6 - 7 cm storio. Ir paskiausiai tiesiama grindų danga, kurios storis dažniausiai būna 5 - 25 mm. Taigi apytikris grindų konstrukcijos storis 10+7+2=19 cm.

Grindų dangos. Šiuo metu yra ne tik didelis grindų dangų pasirinkimas, kurios tinka šildomoms grindims, bet ir technologijos leidžiančios  lengviau išsirinkti tinkamiausią variantą. Dažniausiai pirmoje vietoje pasirenkamos keraminės plytelės, kurios yra geras šilumos laidininkas. Tačiau šildymo projekte padarius keletą nedidelių pakeitimų gali puikiai tinkti ir parketas, parketlentės, kiliminė danga ar laminatas. Pakeitimai: truputį tankesnis šildymo vamzdžio vyniojimas ar projektuojama šiek tiek didesnė šilumnešio temperatūra pvz. plytelėms pakankama šilumnešio temperatūra 30C, o parketui bus reikalinga 32C - ši temperatūra tinkama norint patalpoje pasiekti komfortišką 20-21C temperatūrą.

Kitas klausimas susijęs su dangomis ir šildymo įrengimu, kaip šildyti 2 aukštą šildymas kai yra medinis perdengimas. Jis lengvai išsprendžiamas naudojant efektyviai šilumos srautą paskirstančias aliumines plokštes, į kurias būna sumontuojamas grindų šildymo vamzdis. Dėl sudėtingesnio savarankiško jų kiekio skaičiavimo metodikos jų šiuo metu www.e-grindinissildymas.lt parduotuvėje nėra, tačiau paskambinus ar atsiuntus brėžinius mes individualiai jums suskaičiuosime reikalingą kiekį aliuminio plokščių  ir pasiūlysime geriausią kainą. Sudėtingiausia, kai norima grindų danga - masyvios 3-5 cm medienos lentos. Pirmiausia, lentos turi būti idealios kokybės ir apie 8% drėgmės (kaip parketas). Norint turėti kokybiškai įrengtas grindis būtina laikytis įrengimo instrukcijų.

Klojimo ant šildomo pagrindo ypatumai

1. Prieš montavimą, betono išlyginamasis sluoksnis turi džiūti nemažiau 4 savaites.

2. Montavimo metu betoninio pagrindo drėgnumas turi neviršyti 1,5-2% drėgmės.

3. Įjungus šildymą, pagrindo temperatūra kasdien keliama +5°C, kol pasiekiamas maksimalus šildymo galingumas.

4. Šildymo periodas, betono džiūvimo metu - nemažesnis kaip 24 paros. Prieš klojimą pagrindas turi būti šildomas nemažiau 5 paras. Prieš 2-3 paras iki klojimo, pagrindo temperatūra mažinama iki +18 - +20°C. Tokia temperatūra turi būti palaikoma ir klojimo metu. Montavimo metu patalpų temperatūra taip pat turi būti +18 - +20°C. Reikalingą patalpų oro temperatūrą galima palaikyti specialiais šildymo prietaisais. Betono šildymo - džiovinimo metu patalpos turi būti pakankamai vėdinamos.

5. Suklojus, nemažiau nei 3 paras reikia palaikyti vienodą pagrindo temperatūrą (nuo +18 iki +20°C). Pastaba: dauguma šildymo prietaisų (dujiniai katilai, šilumos siurbliai)  turi grindų džiovinimo programą.

Grindų šildymo patalpų automatika. Dėl sudėtingo automatikos komplektavimo susisiekite su mumis tel. 8 685 10817 arba egrindinissildymas@gmail.com ir mes jums parinksime reikiamus patalpos termostatus ir elektrines pavaras ant kolektorių. 

Teisingas medžiagų užsakymas